Як правильно читати літературу для саморозвитку

Книги для саморозвитку можуть значно вплинути на наше життя – з цим твердженням важко сперечатися. Адже література не тільки поповнює наш словниковий запас, а й дарує позитивну енергію, змінює світогляд, допомагає розвиватися і вчитися.

При читанні літератури для саморозвитку і мотивації bookking.com.ua/samorozvytok-motyvatsiia ми розкриваємо здібності і таланти, знаходимо шляхи здійснити свої мрії, підкорювати нові вершини.

І здавалося б, що тут складного? Просто бери і читай, адже в будь-якому книжковому магазині і бібліотеці таких книг предостатньо. Але після прочитання всього декількох книг приходить розуміння, що мрії так і залишаються мріями. А може справа в тому, що потрібно навчитися правильно читати літературу по саморозвитку? Давайте поговоримо про це більш детально.

Більшість недосвідчених читачів жадібно «ковтають» одну книжку за іншою. Однак стрімкий потік знань не дозволяє мозку розкласти по поличках нову інформацію. Виходить, що знання ми отримуємо, але ніяк їх не використовуємо, а через деякий час і зовсім забуваємо їх, в результаті користі від такого читання – нуль.

Не читайте запоєм повчальні книги, краще зробіть своїм принципом виносити з прочитаного максимальну користь. Не поспішайте, поставляйте своєму мозку інформацію дозовано. Немає ніякого сенсу в швидкому прочитанні літератури з саморозвитку, це ж не любовні романи. Обмірковуйте текст, намагайтеся знайти індивідуальне сприйняття, розширюйте горизонти.

Ще одна порада: знаходьте корисне застосування прочитаного у своєму житті, перевіряйте інформацію на практиці. Є маса теоретиків, які начиталися «правильних» книг, цитують їх де треба і не треба, але за фактом ніякої корисної складової так і не знайшли.

Конспектируйте текст, записуйте підходящі для вас тези і думки, заведіть спеціальний зошит для цього. Повірте, неможливо відразу запам’ятати масу нової інформації, буде дуже сумно, якщо ви забудете найголовніше і в майбутньому втратите свій шанс.

Вибирайте корисне для вас, не все написане в книгах може прижитися у вашому житті. Автор лише описав свою точку зору, але ви зовсім не зобов’язані чітко слідувати всім його ідеям. Об’єктивно оцінюйте погляд на проблему, відкидати непотрібне.